Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Dandenong District Cricket Association - Turf 1
Round 2 - Sat 27 Nov 2021 (12:30PM)
Narre SouthvNorth Dandenong
Venue: Strathaird Reserve Oval #1 (Turf)Match ID: 3918152
Umpires: Umpire1: Brett Roberts  Umpire2: Cyril Grealy  
Scorers:  Not specified
Hardy, Kyle L (c)
Ali, Morteza
de Silva, Harsha
Jayasuriya Arachchige, Vineth D
Weeraratne, Kaushalya U
Dickson, Kirk A
Parker, Bradley S
Brooks, Stephen
Zietsman, Joel D
Phillips, Timothy
McDonald, Riley (+)
 
McCartney, Clayton (c)
Khan, Javed I
Heldt, Austin N
Mehmood, Syed
Aseel, Zarak
Laghmani, Redwan (+)
Thedchanamoorthy, Muharjithan
Shah, Syed Akbar
Shafahi, Hussain
Khan, Muhammad Dawa
Ali, Hasan
Dandenong District Cricket Association - Turf 1 Reserves
Round 2 - Sat 27 Nov 2021 (1:00PM)
North DandenongvNarre South
Venue: Lois Twohig Reserve Oval #1 (Turf)Match ID: 3918508
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Sultani, Matin
Bell, David (c)
Decarne, Matt
Shaw, Riley J
Ali, Hassan
Nasimi, Mohammad A
Macgraw, Elijah
Laghmani, Irfan
Bond, Patrick J
Sardar, Omed
singh, maninder
 
Wijesinghe, Ruween T
McDonald, Scott
Humphrey, Brayden P
Pandya, Mark
Hussaini, Jawed
Snelling, Adam
Hopkins, Brody
Mir, Naseem
Hotston, Joshua R
Wilson, Brendan L (c)
Gibbs, Josh
Dandenong District Cricket Association - B Grade
Round 2 - Sat 27 Nov 2021 (1:00PM)
CranbournevNorth Dandenong
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Murphy, Alan J (c)
Stewart, Clive
Sarwari, Shirkhan
Murphy, Hayden
Fernandez, Joshua
Asija, Pranay
Gaitely, Martin
Janakisakthivel, Kathir
Marsden, Chad
Singh, Gurinder S
Stuckey, Jake D
 
Team Manager:  Murphy, Alan J
 
Zorn, Zachariah
Ho, Dennis T
Nawabi, Mohib
Kamalageethan, Lindsy (+)
Wijeratne, Suranga
Credlin, Reece
Amarasinghe, Noel
Fowler, Declan (c)
Scott, Alexander K
Rathnayake, Ranil
Khan, Sudes
Dandenong District Cricket Association - One Day 2
Round 2 - Sat 27 Nov 2021 (1:00PM)
North DandenongvHampton Park
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Scurrah, Michael R
Iqbal, Wajid
Yadav, Dharmeshkumar (c)
Rofique, Shane (+)
Singal, Abhinav
Irfan, Muhammad
Ghosh, Shiladitya
Mangal, Atal
Sachdeva, Himanshu
Khan, Junaid
 
Team not available
Dandenong District Cricket Association - Under 16 - 2
Round 2 - Sat 27 Nov 2021 (8:30AM)
Lynbrookdef byNorth Dandenong
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Ramachanthran, Jananan
Siddiqui, Omar
Reaby, Logan
Cakebread, Ethan (c)
Narayana, Taylan
Luck, Deacon (+)
Chawla, Abhinav
Arnott, Wil
Munshi, Ibraheem
Singh, Yuvraj
Rajkumar, Abisan
 
Coach:  Cakebread, Darren
 
Team not available
Dandenong District Cricket Association - Under 14 - 2
Round 2 - Sat 27 Nov 2021 (8:30AM)
North DandenongvBerwick
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Crawford, Beau C (c)
Somers, Kyle
Walker, Rory
Oost, Brodie Z
James, Eli B
Goodes, Jackson T
Allan, Harvey (+)
Gandhi, Ranen
Farooqi, Mohammad Mikail
Sharma, Krishav
Perera, Jethri
Harrop, Finlay
 
Coach:  Crawford, Ryan
Team Manager:  Crawford, Kristy
Scorer:  Crawford, Kristy
Dandenong District Cricket Association - Under 12 - 4
Round 2 - Fri 26 Nov 2021 (5:15PM)
LyndalevNorth Dandenong
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Eastern Cricket Association - Sunday Turf 1
Round 3 - Sun 28 Nov 2021 (12:30PM)
MulgravevNorth Dandenong
Venue: Mulgrave Reserve (Main Oval - Turf)Match ID: 3923986
Umpires: Umpire1: Brian King  
Scorers:  Not specified
Kanthalingam, Harry
Senanayake, Lal (+)
Kerner, Trevette
Payagala, Damith
Abeyeratne, Malan
ekanayaka, jeewaka
Joma Handige, Gehan I
Panangala, Jeshan B (c)
Perera, Tharindu
Dodanwala, Janindra
Rathnayaka, Rathnayaka Mudiyanselage Isuru
Benjamin, Anton D
Smirnis-Parra, Nathan
 
Team not available